TÜBİTAK MARMARA TEKNOKENT GENEL MÜDÜRÜ DR. ORHAN ÇÖMLEK OSMANİYE OSB’Yİ ZİYARET ETTİ.
//

TÜBİTAK Marmara Teknokent Genel Müdürü Dr. Orhan Çömlek ve beraberindeki heyet Osmaniye Organize Sanayi Bölgesin’i ziyarette etti.Sayın Çömlek ve beraberindeki heyet ziyaret sırasında Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi’ni gezerek incelemeler yaptı.

Osmaniye OSB Bölge Müdürü Hasan Sezer’den bölge hakkında bilgiler alan heyet,Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulacak olan Osmaniye Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Osmaniye Tekno Park) ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

Bölgemizde kurulacak olan Osmaniye Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Osmaniye Tekno Park) Bölgemizde teknolojik bilginin üretilmesini, üretilen bilginin ticarileştirilmesini, üründe ve üretim yöntemlerinde ürün kalitesinin ve standardının yükseltilmesini, verimliliği artıracak ve üretim maliyetlerini düşürecek yeniliklerin geliştirilmesini küçük ve orta ölçekli işletmelerin yeni ve ileri teknolojilere uyumunun sağlanmasını, araştırmacılara iş imkânlarının sağlanması ve ileri teknoloji yatırımları yapacak yabancı sermayenin ülkeye girişinin hızlandırılmasını, sanayinin rekabet gücünün artırılması kapsamında bireysel girişimleri ortak platformda buluşturarak bölgesel-küresel üretim hedeflemektedir.

Ziyaret sonrasında TÜBİTAK Marmara Teknokent Genel Müdürü Dr. Orhan Çömlek ziyaret esnasında gösterilen ilgiden memnuniyetini dile getirerek Osmaniye Tekno park olarak stratejik planımızı iyi bir şekilde hazırlamamız ve sanayicilerimizin ihtiyacı doğrultusunda Ar-ge ve inavasyon ilişkilerine gerçekleştirerek, üretilen teknolojik ürünlerin ticarileşmesine dikkat çekti ve her şekilde bu projeye destek vereceklerini belirtti.

Copyright © 2024 OOSB