TBMM ESKİ BAŞKANI,AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI M.ALİ ŞAHİN OSMANİYE OSB’Yİ ZİYARET ETTİ.
//

Türkiye Büyük Millet Meclisi Eski Başkanı ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet Ali Şahin, Osmaniye Organize Sanayi Bölgesinde Bölge Müdürlük binamızı ziyaret etti. Vali Kerem Al, Osmaniye Milletvekilleri Durdu Mehmet Kastal ve Dr. Suat Önal,Ak parti Osmaniye Milletvekili adayı Mücahit Durmuşoğlu, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı,Osmaniye OSB Yönetim Kurulu Başkan vekili Şerif Tosyalı,Yönetim Kurulu üyeleri ve siyasi parti temsilcileri tarafından karşılanan Mehmet Ali Şahin, Osmaniye OSB Yönetim Binası konferans salonunda sanayicilerle bir araya geldi.

        Ziyarette konuşan Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şerif Tosyalı, TBMM Eski Başkanı Sayın Mehmet Ali Şahin’i Osmaniye OSB’de görmekten onur duyduklarını belirterek Bölge hakkında bilgiler verdi. Osmaniye OSB’nin 700 Hektar büyüklüğünde olduğunu ifade eden Tosyalı, şu an OSB’de 11 Bin kişinin istihdam edildiğini kaydetti. Şerif Tosyalı, sözlerinin devamında, OSB içine yapılması planlanan Teknokent ile hem verimli çalışan mühendis sayısının artırılacağını hem de firmalara arge destekleri verileceğini söyleyerek, bu güne kadar Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılan tüm güzel işlerde öncelikle sayın Valimiz ,Osmaniye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız, Sivil Toplum Kuruluşlarımız, Osmaniye OSB Yönetim Kurulumuz ve Osmaniye OSB’de bulunan sanayici kardeşlerimiz her zaman yanımızda desteklerini esirgemediler. Bu başarıya onların sayesinde ulaştıklarını belirterek, hepsine teşekkürlerimi sunuyorum dedi.

        Osmaniye Milletvekili Dr. Suat Önal ise TBMM eski Başkanı Sayın Mehmet Ali Şahin’i Osmaniye’de ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek, Osmaniye Organize Sanayi Bölgesinin, Osmaniye ekonomisinin tarıma dayalı bir ekonomiden sanayi ekonomisine dönüşümünün habercisi olduğunu ve Osmaniye OSB’nin bölgemiz ve ülkemiz adına büyük bir kazanç olduğunu söyledi. Osmaniye OSB’nin genişletilmesi arzusunda olduklarını da söyleyen Dr. Suat Önal, çok sayıda yatırımcının yer talebi olduğunu ve bu konuda destek beklediklerini belirtti.

     Osmaniye Milletvekili Durdu Mehmet Kastal ise Osmaniye OSB’nin genişlemesi ile birlikte 11 Bin kişiye çıkan istihdamın Osmaniye’deki işsizliği azalttığını belirterek, Kadirli OSB’de de 1800 kişinin istihdam edildiğini, genişletilen Bölgedeki yeni yatırımlarla bu sayının katlanarak artacağını belirtti. Yatırımcıların sadece fabrikalar kurmadıklarını aynı zamanda sosyal alanlar da yaptıklarını ifade eden Kastal işadamlarına teşekkür etti. Milletvekili Durdu Mehmet Kastal, Sayın Mehmet Ali Şahin’i Osmaniye’de görmekten mutluluk duyduğunu belirterek sözlerine son verdi.

   Daha sonra söz alan Ak Parti Osmaniye Milletvekili adayı Mücahit Durmuşoğlu TBMM eski Başkanı ve Ak Parti Genel Başkan yardımcısı sayın Mehmet Ali Şahin’i Osmaniye’de görmekten mutluluk duyduğunu ifade ederek Osmaniyeli vatandaşlarımızın ve Osmaniyeli tüm sanayicilerimizin Ankara’da 7-24 çalışmaya hazır bir Milletvekili olarak tüm kapılarını her zaman açık tutacağını belirtti.

      Son olarak konuşan TBMM Eski Başkanı,Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ise Osmaniye’de olmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, “Ülkemizin kalkınması, gelişmesi ve büyümesi için özel sektörün öncülüğüne gereksinim olduğuna inanıyoruz. Osmaniye’de memnuniyetle görüyorum ki güçlü bir sanayileşme var. Osmaniye OSB’nin gösterdiği gelişmenin takdir edilmesi gereken bir gelişme olduğunu görüyorum” diye konuştu. Yatırımcının geleceği görebilirse yatırım yapacağını belirten Mehmet Ali Şahin, Osmaniye OSB’nin bugün geldiği noktada istikrarın ve yatırımcının bundan doğan cesaretinin önemli bir payı olduğunu vurguladı.

      Sözlerinin devamında Türkiye’nin önemli bir büyüme hamlesinde olduğunu belirten Mehmet Ali Şahin, Osmaniye’nin de bu gelişmeden payını aldığını ifade ederek, “Osmaniye ziyaretimde sizlerle birlikte olmaktan memnuniyet duydum” diyerek sözlerine son verdi.

Copyright © 2024 OOSB