OSMANİYE OSB SON TEKNOLOJİ İTFAİYE ARACIYLA GÜCÜNE GÜÇ KATTI
//

   OSMANİYE OSB son teknoloji itfaiye aracıyla Gücüne Güç Kattı

   Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi itfaiye teşkilatı bünyesinde kullanılmak üzere Yönetim Kurulu tarafından satın alınan son teknoloji ile donatılmış itfaiye aracı düzenlenen törenle tanıtıldı.

   Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi’nde meydana gelebelicek herhangi bir yangın veya doğal afete karşı itfaiye teşkilatı güçlendirilerek son teknoloji ürünü itfaiye aracı hizmete sunuldu.

   Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi Müdürlük binası önünde gerçekleşen itfaiye aracının hizmete açılış törenine; Vali Kerem Al, Garnizon Komutanı Tankçı Kurmay Albay Şefik Atak,  İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tayfun Dündar, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şerif Tosyalı, OSB Yönetim Kurulu Üyelerinden Yolbulan Baştuğ Metalurji Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Baştuğ,Beyteks ve Osmaniye OSB  Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah İlbeyli,Kamu Kurum ve Kuruluşları İl Müdürleri ve işadamları katıldı.

   Vali Kerem Al, itfaiye aracının hayırlı olmasını dileyerek, “Temenni ediyorum ki, hiç yangın olayı yaşanmasın ve bu aracı kullanmaya gerek duymayalım” diye konuştu..

   Osmaniye OSB Başkan Vekili Şerif Tosyalı da yaptığı açıklamada, kullanmadan eskitmeyi arzuladıkları itfaiye aracının yaklaşık 1 milyon TL’ye mal olduğunu belirtirken, yatırım çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

   Törenin devamında aracın tanıtımı yapıldı. Su tankı kapasitesi 6.000 litre olan araçta ayrıca tank hacmi 500 litre olan sentetik köpük sisteminin bulunduğu bildirildi. Araç karoseri üzerinde 24 metre uzunluğunda teleskopik bomun yer aldığı ve bom üzerine takılı kamera sistemi ile yangına uzaktan (açık alanda 200 metreye kadar) kablosuz sistemle bağlanılarak müdahale edilebileceği belirtildi.

Copyright © 2024 OOSB