OSMANİYE OSB 4. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI
//

   Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı, OSB İdare Binası Toplantı Salonunda yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan toplantıya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Vali Kerem Al, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Yanık, Osmaniye OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şerif Tosyalı, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Temsilcileri Hasan Hüseyin İldemir ve Cafer Pektaş, Sanayiciler ve İş adamları katıldı.

   Toplantıda konuşan Vali Kerem Al, yapılan toplantının ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederek, “Organize Sanayi Bölgemiz gün geçtikçe gelişiyor. Geçtiğimiz üç yıl içerisinde doğalgaz ve arıtmaya ilişkin bazı alt yapı hizmetleri tamamlandı. Bunun dışında, OSB’ye 7 megavatlık bir güneş enerjisi ünitesi kurduk. Muhtemelen Eylül ayı itibariyle üretime geçecektir. Bu proje, OSB’yi sürekli sürekli bir gelir kaynağına kavuşturacak çok önemli bir projedir. 7 yılda kendini amorti etme garantisine sahip ve en az 25 yıl OSB’ye ciddi bir kaynak sağlayacak bir projedir” diye konuştu. Sözlerinin devamında Osmaniye’ye Teknokent kurulması hususunda Bakanlar Kurulu kararının çıktığını da ifade eden Vali Al, şu an uygulama aşamasında olduğunu da ifade ederek, Gümrük Müdürlüğü’nün kararının da Bakanlar Kurulundan çıktığını, onun da kuruluş aşamasında olduğunu söyledi. Demir-çelik sektörünün en önemli sorunlarından biri olan cüruf ile ilgili önemli gelişmeler olduğunu da belirten Vali Al, bu konuda şu an hazırlıkların devam etmekte olan proje sayesinde OSB’nin cüruf sorununun çözülmüş olacağını söyledi.

VALİ AL, “OSB, OSMANİYE’NİN KALKINMASININ MOTOR GÜCÜDÜR”

   OSB’nin uzun süredir gündeminde olan Bölge’nin genişletilmesi konusunda da çalışmaların devam ettiğini ifade eden Vali Al, “Malumunuz olduğu üzere OSB 7000 dönüm arazi üzerinde kurulu. Şu an 10 Bin dönüm hazine arazisi var. Ancak Orman ve Su İşleri Bakanlığı su kaynağı olduğu gerekçesi ile buraya izin vermiyordu. Sayın Başbakanımız ilimizi ziyaret ettiğinde konuyu kendisine iletmiştik. Bu araziyi, 1. derece su havzasından çıkarma çalışmalarımız devam ediyor. Bittiği anda inşallah hazine arazisini OSB’ye tahsis ederek OSB’mizi en az bir kat daha büyüteceğiz. OSB Osmaniye’nin çok önemli bir değeridir. Osmaniye’nin kalkınmasının motor gücüdür. ” diye konuştu.

   Daha sonra söz alan OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şerif Tosyalı ise, “OSB’de büyük projelerin yanı sıra görünmeyen çok sayıda küçük proje de yaptık. Bunların hepsi sanayicilerimizin işlerini daha da kolaylaştırmak amacıyla yapıldı. Osmaniye OSB sürekli gelişen ve örnek bir bölgedir. OSB’yi daha ileri noktalara taşımak konusunda heyecanlıyız” diye konuştu.

OSB MÜTEŞEBBİS HEYETİ GÜVEN TAZELEDİ

   Konuşmaların ardından yapılan oylama sonucunda asıl üyeleri Şerif Tosyalı, Mustafa Baştuğ, Abdullah İlbeyli, Nejan Hatko, Tamer Bilici, Erhan Ektiren, Adnan Şennakoğlu ve Nami Çetingök’ten ve yedek üyeleri Hakan Özkök, Haydar Ceylan, Hüseyin Nohutlu, Yılmaz Ersoy, Recep Türkoğlu, Emrah Çolak, Ali Özkan ve Can Kanat’tan oluşan OSB Müteşebbis Heyeti’nin görevine devam etmesine oybirliği ile karar verildi.

   Bundan sonraki süreçte Osmaniye İl Özel İdaresi, Osmaniye Ticaret Odası, Osmaniye Sanayici ve İşadamları Derneği’nin hisseleri oranında göndereceği 7 kişi ile birlikte Vali Kerem Al Başkanlığında 15 asil 15 yedek üyeden oluşan Müteşebbis Heyet’in teşekkül edeceği bildirildi.

   Dilek ve temennilerin alınması ile toplantı sona erdi.

Copyright © 2024 OOSB