OSMANİYE OSB’YE EN ÇEVRECİ “2015 ÇEVRECİ TESİS ÖDÜLÜ”
//

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından,Türkiye genelinde Organize Sanayi Bölgeleri arasında yapılan incelemeler sonucunda OSB'miz En Çevreci Organize Sanayi Bölgesi seçildi.Ve Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği Osmaniye Organize Sanayi Bölgemizi “2015 Çevreci Tesis Ödülü”ne layık gördü.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe’nin başkanı olduğu Türkiye sağlıklı Kentler Birliği (SKB) tarafından ülke genelinde bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Çevreci Tesis Ödül Töreni’ İstanbul’da gerçekleştirildi.

 Sağlıklı çevrelerin oluşturulması için şehirlere öncülük eden Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nin teşebbüsüyle 2013 yılında başlatılan ve örnek işletmeleri cesaretlendirme amacını güden ödüller ikinci kez sahiplerini buldu.

İstanbul Hilton Otel’de gerçekleştirilen ödül törenine Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, birliğe üye belediyelerin temsilcileri, organize sanayi bölgelerinin başkanları, iş adamları ve basın mensupları katıldı.

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, sağlığa saygılı üretim yapan tesisler ile organize sanayi bölgelerini tüm Türkiye’ye duyurmak, vatandaşlar adına şükran duygularını ifade etmek için çevreci ödül törenini düzenlediklerini hatırlattı.

 “2015 Çevreci Tesis Ödülü”nü Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu adına Bölge Müdürü Hasan SEZER aldı.

Ödülü Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’ndan alan Osmaniye  OSB Bölge Müdürü Hasan SEZER, böylesine anlamlı bir günde ödül almaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu belirterek, ”Yönetim Kurulu adına almış olduğum bu ödül bize yeni sorumluluklar yükledi. Üretirken çevrenin korunması ve bunu yaparken de Türkiye’ye örnek olma misyonu içinde duyarlılığımız daha da artacak. Bizi bu ödüle layık görenlere teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

 

Copyright © 2024 OOSB