KARADAĞ ANKARA BÜYÜKELÇİSİ OSMANİYE OSB'Yİ ZİYARET ETTİ
//

   Karadağ’ın Ankara Büyükelçiliği görevine atanan Branco Miliç, beraberinde Karadağ Büyükelçiliği 1.Katip Konsolos  İvana Krivokapic ile birlikte Karadağ’ın Hatay, Osmaniye Adana ve Mersin Fahri Konsolosu Şerif Tosyalı’yı ziyaret ettiler. Konuklarını büyük bir samimiyet ve dostluk çerçevesinde karşılayan Şerif Tosyalı, iki ülke arasındaki bağların her geçen gün daha da güçlendiğini söyledi.

   Karadağ Ankara Büyükelçisi Branco Miliç, daha sonra Karadağ’ın Hatay Osmaniye Adana ve Mersin Fahri Konsolosu Şerif Tosyalı ile birlikte Osmaniye Valisi Kerem Al’a makamında konuk oldular. Ziyaretten ötürü son derece memnuniyet duyduğunu belirten Osmaniye Valisi Kerem Al, genç, dinamik ve önemli bir bilgi birikime sahip olan Şerif Tosyalı’nın verilen her görevi layıkıyla yerine getirdiğini ifade etti. Karadağ Ankara Büyükelçisi Branco Miliç ise, Vali Al’a göstermiş olduğu misafirperverlikten ötürü teşekkür ederek, enerji dolu kimliği ve üstün gayretleriyle Şerif Tosyalı’nın fahri konsolusluk görevini büyük bir istek ve gayretle sürdürdüğünü, bunun da kendileri için büyük bir mutluluk olduğunu kaydetti. Yaklaşık bir aydır Türkiye’de olduğunu ve ülkemizi çok sevdiğini belirten Büyükelçi Miliç, Türkiye ile Karadağ arasında yıllardır süren dostluğu sürdürmek için elinden gelen tüm gayreti göstereceğini vurguladı. Miliç ayrıca Ankara’da bulunan Büyükelçilik kapısının bölge sanayicilerimiz için 24 saat açık olduğunu sözlerine ekledi. Ziyaretin sonunda Osmaniye Valisi Kerem Al, Büyükelçi Miliç’e günün anısına şilt takdim etti.

‘SANAYİCİLERE KAPIMIZ AÇIK’

   Karadağ Ankara Büyükelçisi Branco Miliç, Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi’ni ziyaret ederek, demir çelik ve pamuk ipliği üretim merkezi olan Osmaniye OSB’de Başkan Vekili Şerif Tosyalı ve yönetim kurulu üyelerinden detaylı bilgiler aldı.

   Büyükelçi Miliç, Karadağ’da benzer yatırımlar için Osmaniyeli sanayicilere kapılarının her zaman açık olacağını söyledi.

Copyright © 2023 OOSB