FUAT TOSYALI YILIN EN BAŞARILI 11.İŞ İNSANI!
//

Fortune Türkiye dergisinin bu yıl 5.'sini hazırladığı “Yılın İş İnsanları” listesi tamamlandı. Yeni pazarların nasıl yaratılacağını, eski iş alanlarının nasıl güçlendirilip, rekabette nasıl üste çıkılacağını bilen yöneticiler, listede yer buldu. Ekonomiye katma değer yaratan ve başarılı işlere imza atan, yılın en başarılı iş insanı olan Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı listede 11. sırada yer alırken, bu başarı Hatay’ı gururlandırdı.

Fortune Dergisi tarafından şirket performansı, yatırımlar, stratejik girişimler gibi konular göz önüne alınarak hazırlanan “2016 Yılın İş İnsanları Listesi”nde Tosyalı Holding YK Başkanı Fuat Tosyalı’nın başarısı şöyle yer buldu;

“Türkiye’nin Global Çelikçisi. Üç farklı kıtada yatırımları olan Tosyalı Holding, 15 iştiraki ve 20 tesisiyle geniş bir operasyonda faaliyetlerini sürdürüyor. 2014’te 600 milyon dolar ihracat ve 3 milyar dolar ciroya ulaşan grup, 2015’te 3.5 milyar dolar ciroyu yakaladı. Bu yıl sonu hedefi ise 4 milyar dolar ciro ve 850 milyon doların üzerinde ihracat. 2023 yılında ise 1.5 milyar doların üzerinde ihracat hacmine ulaşmayı amaçlıyor. Japonya’nın lider şirketlerinden Toyo Kohan ortaklığıyla yapılan Tosyalı Toyo Çelik A.Ş. yurtdışı yatırımları arasında. 500 milyon doları bulan yatırımla Türkiye’ye 300 milyon dolarlık ek ihracat girdisi sağlanacak. Cezayir tesislerinin 1.3 milyar dolarlık yatırımlarıyla da grubun Cezayir’de yaptığı toplam yatırım 2 milyar doları bulacak. Grubun enerji şirketinin bu yıl ki yatırım hedefi ise 1.7 milyar dolar.”

Copyright © 2024 OOSB