DOĞRU KOLTUKTA DOĞRU KİŞİLER OLMALI...
//

   Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vk. ve Tosyalı Holding İcra Kurulu Üyesi Şerif Tosyalı, Genç MÜSİAD Hatay Şubesi tarafından Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde düzenlenen Uluslar arası Yönetim ve Türkiye’de Değişim konulu panelde anlamlı konuştu;

'DOĞRU KOLTUKLARDA DOĞRU KİŞİLER OLMALI'

   Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vk. ve Tosyalı Holding İcra Kurulu Üyesi Şerif Tosyalı, Türkiye’nin genç bir nüfusa sahip olduğunu ve bununda bir avantaj olduğunu belirterek, Türk insanının başarısı, Türk ekonomisinin güçlenmesi ve ülkemizde oluşturulan fırsatlar ile başarıya ulaştıklarını söyledi. Tosyalı, Genç Müsiad Hatay Şubesi ve Özçeller Group işbirliği ile düzenlenen Uluslar arası Yönetim ve Türkiye’de Değişim konulu panelde, Türkiye’nin ‘Geleceği ve Tosyalı Holding’ hakkında katımılcılara geniş ve detaylı bilgiler verdi. Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (BTÜ) Yeşiloba Yerleşkesi konferans salonunda düzenlenen ve Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vk. aynı zamanda Tosyalı Holding İcra Kurulu Üyesi Şerif Tosyalı’nın panelist olarak yer aldığı etkinliğe, BTÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Ersoy, MÜSİAD Adana Şube Başkanı Suat Yahşi, Genç MÜSİAD Hatay Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Arslan, dernek temsilcileri, üniversite personeli ve öğrenciler katılım gösterdi.

BAŞARININ SIRRI DOĞRU STRATEJİ, ÇALIŞMAK ve İNANMAK

   Geniş katılımın olduğu panelde konuşan Tosyalı yaptığı sunumda, holding olarak yapılan çalışmalar, üretim ve sosyal sorumluluk projeleri hakkında bilgiler verdi. Türkiye’nin genç bir nüfusa sahip olduğunu vurgulayan Tosyalı, bunun önemli bir avantaj olduğunu, Türk insanının başarısı, Türk ekonomisinin güçlenmesi ve ülkemizde oluşturulan fırsatlar ile başarıya ulaştıklarını belirtti. Öğrencilere ve iş hayatına yeni atılacak girişimcilere de tavsiyelerde bulunan Şerif Tosyalı, başarının sırrının doğru strateji, çok çalışmak ve inanmak olduğunu söyledi. Tosyalı, “Müşteri odaklı çalışmak, farklılık oluşturmak, alternatiflerinizden üstün olmak için çalışmalısınız. Farklılaşma, yenilikçilik ile olur. Müşteriye önce en kaliteli, daha sonra en ucuz ve en hızlı ürünü sunmalısınız. Çalışanlarınızı dinlemeli, fikirlerine değer vermelisiniz. Doğru kişiler doğru koltuklarda oturmalı. Yabancı dil artık bir zorunluluk. Becerilerinizi ve sevdiğiniz işi birleştirerek hem mutlu hem de başarılı olursunuz. Bilişim altyapınızı sağlam kurmalı, yeni teknolojileri doğru kullanmalısınız. Çevrenizi genişletin ve networking, yani kişiden kişiye bilgi aktarımı kavramı doğrultusunda çalışın. Ülkemizde başarılı bir ekonomi, genç nüfus ve rekabetçi bir iş ortamı var. Bunları en iyi şekilde değerlendirin” şeklinde konuştu. Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vk. ve  Tosyalı Holding İcra Kurulu Üyesi Şerif Tosyalı, sunumun ardından merak edilen soruları içtenlikle yanıtladı.

SANAYİ KURULUŞLARI İLE İÇ İÇE ÇALIŞIYORUZ

   Panede konuşan Adana BTÜ Rektörü Prof Dr. Adem Ersoy, Üniversite-Sanayi işbirliğinin önemine vurgu yaptı. Prof. Dr. Ersoy, “Ülkemiz, nicelik açısından yeterliliğe sahip olmasına rağmen nitelik olarak eksiklerimiz var. Teorik bilgileri sanayide harmanlayarak kaliteye gitmeliyiz. Biz, üniversite olarak sürekli sanayi kuruluşlarıyla iç içe çalışıyoruz. İki yılda üniversite-sanayi işbirliği konusunda önemli adımlar attık. Yeni bölüm açarken dahi ilgili sektörün sanayicileriyle istişare içerisinde bulunuyoruz. Akademisyenlerimiz yurt dışı ihtisaslı ve sanayi deneyimli. Hem üniversitelerin sanayiciden hem de sanayicinin üniversitelerden öğrenecekleri çok şey var.” şeklinde konuştu.

İŞBİRLİĞİNİN YANINDA GÖNÜL BİRLİĞİ İÇİN YOLA ÇIKTIK

   Panelde kısa bir konuşma gerçekleştiren Genç MÜSİAD Hatay Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Arslan ise, derneğin misyonu ve hedefleri hakkında bilgiler verdi. Arslan, “Genç MÜSİAD, geleceğin erdemli iş adamlarını yetiştirmek ve hayata hazırlamak maksadıyla kurulmuştur. İşbirliğinin yanında gönül birliğinin de oluşturulması amacıyla yola çıktık. Sosyal ve ekonomik anlamda kalkınma için mücadele veren, geleneğine bağlı, geleceğe yön veren bir bakış açısı oluşturmayı hedefliyoruz. Burada bu anı bizle paylaşan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

   Konuklara katılımlarından dolayı, bu panelin gerçekleşmesine vesile olan Özçeller Group Yönetim Kurulu Üyesi İlyas Uğur Çelebi ve panele katılan Özçeller Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özdemir’e teşekkür eden Arslan, Genç MÜSİAD ile ilgili de katılımcıları bilgilendirerek, “MÜSİAD bünyesinde genç, idealist, kararlı ve heyecanlı bir grup genc tarafından başlatılan Genç MÜSİAD çalışmaları , hızla ülkemize yayılmakta ve bugün 4000’e yakın üyesiyle Türkiye çapında faaliyetlerini sürdürmektedir. Genç MÜSİAD özetle, işbirliği yanında, güç ve gönül birliğini de gerçekleştirmek düşüncesiyle yola çıkan; toplumun kültür değerlerine, ticaret ahlakına bağlı ve saygılı; çağın gerektirdiği girişimci ruha sahip; ilkelerinden taviz vermeden gelişmeyi hedefleyen; mesleki birikimi ve çağdaş donanımıyla, işadamı yada üst düzey yönetici olma istidadı taşıyan genclerin oluşturduğu bir çalışma platformudur.Vizyonumuz, milli ve manevi değerler ışığında evrensel değişmeleri değerlendirerek ,toplumun yaşam standardı ile sosyo-kültürel bilgi düzeyinin yükseltilmesi için çalışmak ve bu çerçevede faaliyet gösteren genc girişimcilerin tek temsilcisi olmak. Misyonumuz ise, MÜSİAD tecrübesini yüksek ahlak ve yüksek teknoloji ilkesiyle ile birleştirerek,genc girişimci ve yöneticilere aktaran; toplumsal dayanışma ve paylaşma kültürü ile gençliğin sosyal ve ekonomik anlamda kalkınması yolunda mücadele eden ; geleneğine bağlı , geleceğe yön veren , genc ve şuurlu bakışı oluşturmaktır” diye konuştu.

   Panelin sonunda Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Ersoy, Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vk. ve Tosyalı Holding İcra Kurulu Üyesi Şerif Tosyalı’ya günün anısına  teşekkür plaketi takdim etti.

Copyright © 2024 OOSB