DEĞERLİ SANAYİCİMİZ ANADOLU'NUN SESİ OLDU
//

Ekonomist Dergisi tarafından bu yıl beşincisi yapılan “Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı” araştırmasında, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, listede en etkin 2’nci isim seçildi.

ANADOLU’NUN SESİ OLDU!

Ekonomist Dergisi tarafından bu yıl 5’inci kez yapılan ve ülkenin en itibarlı araştırmaları arasında yer alan “Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı” çalışmasının sonuçları açıklandı. Yurt içinde ve dışında dev yatırımlara imza atan Tosyalı Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, araştırmada Anadolu’nun en etkin iş insanları arasında 2’nci sıraya yükseldi. Hatay ve Osmaniye sanayisinin en önemli şirketlerinden Tosyalı Holding, Cezayir ve Karadağ yatırımlarıyla da Türkiye ekonomisinin mihenk taşlarından biri olmayı sürdürüyor. Bu başarılar Fuat Tosyalı’nın Anadolu’nun en etkin iki iş adamından biri seçilmesinde etkili oldu.

Ekonomist Dergisi’nin “Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı” araştırmasının sonuçları geçen hafta yayımlandı. Osmaniye’de özel sektör eliyle sıfırdan yapılan ilk “Yassı Çelik Üretim Tesisleri” ile ülkemizin kalkınmasına ve istihdama büyük katkılar sağlayan Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, listede yükselişini sürdürdü ve daha öncesinde 4’üncü olduğu sıralamada bu yıl 2’inciliğe yükseldi.

OSMANİYE’Yİ VİTRİNE ÇIKARDI!

Anadolu’nun farklı şehirlerinden birçok önemli sanayicinin yer aldığı listede, iş adamı Fuat Tosyalı’nın başarısı, “Osmaniye’yi Vitrine Çıkardı” başlığıyla geniş olarak yer aldı. Her yıl başarı trendini artıran, ülkesini ve insanını düşünerek yaptığı yatırımlarla takdir toplayan Fuat Tosyalı aynı zamanda Tosyalı Holding grup şirketlerinin lokomotifi Tosçelik ile yine Ekonomist Dergisi’nin “Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi- Anadolu Kaplanları” 2014 yılı sonuçlarında da 1’inci sırada yer almıştı. Anadolu’nun en büyük şirketinin de Yönetim Kurulu Başkanlığını sürdüren Fuat Tosyalı için Ekonomist Dergisi şu ifadeleri kullandı;

TOSYALI ZİRVEDE!

“Babasının teneke soba üreten küçük atölyesinde yetişti. Önce esnaflığı öğrendi, sonra iş adamlığına terfi etti. Halen babasının iş düsturlarını kullanıyor. Öncelikle 2000 yılından bu yana çok önemli başarılara imza attı. Fuat Tosyalı’nın önderliğindeki Tosyalı Holding’in son 10 yılda gösterdiği performans herhalde dünyada çok az sanayiciye nasip oldu. Tosyalı Holding, yurt içinde ve yurt dışında 17 fabrikası olan bir demir-çelik devi. 18. fabrikasını Cezayir’de faaliyete geçirecek. Yatırımın fonlanması için tüm Cezayir bankalarının katıldığı bir konsorsiyum hizmetlerine girdi. Cezayir’in en büyük işverenlerinden biri oldu. Fuat Tosyalı, iş yaşamında çok hızlı karar alıyor ve hızla uygulamaya sokuyor. Kurduğu farbikalar rakiplerinden yüzde 25-30 daha daha erken faaliyete geçiyor. Babasından kalan iş kuralları ile hareket ediyor. Tosyalı Grubu, kuruluşundan bu yana geçen 62 yıldan beri peşin para ile çalışıyor. Yurt içinde 3 bin 500, Cezayir ve Karadağ’da 2 bin 500 kişi çalıştırıyor. Fuat Tosyalı, hayır işlerine de vakit ayırıyor. Anne ve babası başta olmak üzere ailesi adına çok sayıda hayır kurumu yaparak devlete bağışladı. Osmaniye’yi dünya demir-çelik sektöründe vitrine çıkaran Fuat Tosyalı, Anadolu’nun ‘En Etkin 50 İş İnsanı’ araştırmamızda hızlı yükseldi ve geçen yılki performansı ile ikincilik koltuğuna oturmasını bildi.”  

Copyright © 2020 OOSB