Anadolu'nun En Büyüğü OSMANİYE'MİZDEN ÇIKTI
//

   İskenderun Tosçelik, 'Anadolu'nun En Büyük Şirketi’ seçildi.. Ödülü Tosyalı Holding İcra Kurulu Üyesi Şerif TOSYALI aldı.

   Tosçelik, Anadolu’nun en büyüğü!

   TEB işbirliğinde ve Turkcell'in desteğiyle düzenlenen 'Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi Araştırması Ödül Töreni'nin 11'incisi, İstanbul Conrad Hotel'de gerçekleştirildi.

   Anadolu Kaplanı İskenderun Tosçelik Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş., 'Anadolu'nun En Büyük Şirketi' seçildi. Ödülü TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici’den alan Tosyalı Holding İcra Kurulu Üyesi Şerif Tosyalı, ‘Gururluyuz’ dedi.

   Törende, 'En Büyük 5 Şirket', 'Karını En Çok Arttıran 5 Şirket', 'Cirosunu En Çok Arttıran 5 Şirket', 'İstihdamını En Çok Artıran 5 Şirket' ve 'İhracatını En Çok Arttıran 5 Şirket' olmak üzere 5 kategoride toplam 25 firma ödüllendirildi. Söz konusu firmaların haricinde, 'Anadolu 500'e En Fazla Şirket Gönderen Gruplar' kategorisinde de 3 şirket ödüle layık görüldü.

   Anadolu'nun en büyük şirketlerinin açıklanması amacıyla Türk Ekonomi Bankası (TEB) ile Ekonomist Dergisi'nin iş birliğinde ve Turkcell'in desteğiyle düzenlenen 'Anadolu'nun En Büyük 500 Şirketi Araştırması Ödül Töreni'; İstanbul Conrad Otel'de gerçekleştirildi. Artık gelenekselleşen ve bu yıl 11'incisi yapılan araştırmada Anadolu'nun en büyük 500 şirketi sıralandı.

   Araştırma sonuçlarına göre; İskenderun Tosçelik Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş. 'Anadolu'nun En Büyük Şirketi' seçildi. Gaziantep'ten Erdemoğlu Dış Ticaret 'Cirosunu En Çok Arttıran 5 Şirket' kategorisinde birinci olurken, Balıkesir'den Best A.Ş. 'Karını En Çok Artıran Şirket' seçildi. Mersin'den Balpet Petrol Ürünleri'nin 'İstihdamını En Çok Arttıran 5 Şirket' kategorisinde birinci sırada yer aldığı ödül töreninde, Kahramanmaraş'tan Arıkan Mensucat Sanayi 'İhracatını En Çok Arttıran Şirket' oldu. Boydak Holding, Erdemoğlu Şirketler Grubu ve Sanko Holding ise 'Anadolu 500'e En Fazla Şirket Gönderen Gruplar' olarak ödül almaya hak kazandı.

   TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici: "Anadolu'dan 'iyi hikayeler' çıkaracağız", 11 yıldan bu yana Anadolu 500 araştırmasına destek olmaktan dolayı duydukları mutluluğu dile getiren TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, "Artık Anadolu'daki şirketlerimiz sadece üretim odaklı değil, markalaşmaya önem veren, dünya ile bütünleşmiş bir vizyonla hareket ediyor; büyümesini sürdürüyor. Ancak; artık ülke olarak ulaştığımız noktanın bir üstüne sıçrama zamanı geldi. Bunun için de inovasyon ve katma değer üretime dayalı, ihracat odaklı Türkiye'ye çağ atlatacak yeni bir model yaratmak gerekiyor" diye konuştu.

Copyright © 2021 OOSB