15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ’NDE BİNLERCE VATANDAŞ CUMHURİYET MEYDANINI DOLDURDU
//

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ’NDE BİNLERCE VATANDAŞ CUMHURİYET MEYDANINI DOLDURDU

 

       Osmaniye’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde binlerce vatandaş Cumhuriyet Meydanını doldurdu. Düzenlenen programa Vali Ömer Faruk Coşkun, Osmaniye Milletvekili Baha Ünlü, Osmaniye eski Milletvekili Dr. Suat Önal, Garnizon Komutanı Topçu Albay Ahmet Serdar Gül, Belediye Başkanı Kadir Kara, Cumhuriyet Başsavcısı Ali İrfan Yılmaz, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Vali Yardımcısı Metin Esen, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tamer Bilacan, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Altun, kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, şehitlerimizin aileleri ile gazilerimiz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

        Program, hain darbe girişiminin ikinci yıldönümünde canları pahasına demokrasimize, vatanımıza, bayrağımıza sahip çıkan demokrasi şehitlerimiz ve terör şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Kur'an-ı Kerim okundu. Osmaniye Belediyesi Mehter Takımının gösterisi ile süren programın devamında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde yaptığı konuşma canlı olarak yayınlandı.

             

Program kapsamında kutlamalara katılan vatandaşlarımıza Osmaniye OSB Yönetim Kurulumuz tarafından su, yemek, çorba ve dondurma ikramında bulunulmuştur.

 

 

Copyright © 2023 OOSB